Ryby / Grzyby

Jezioro Giłwa

Malowniczy zbiornik wodny, o powierzchni 100,9 ha i średniej głębokości 9,4 m. Przez jezioro przepływa rzeka Giławka. Cały zaś akwen wchodzi w skład rezerwatu "Ostoja bobrów na rzece Pasłęce".

Bogactwo gatunków

Jezioro obfite jest w różne gatunki ryb, tj. leszcz, wzdręga, szczupak, węgorz, okoń, płoć.

Zezwolenia wędkarskie

Aby wędkować niezbędne jest wykupienie stosownego zezwolenia dostępnego w barze na terenie ośrodka. Brak takiej licencji upoważnia pracowników straży rybackiej do wypisania mandatu karnego. Regulamin i cennik amatorskiego połowu ryb dla wszystkich wędkujących, dostępny jest na stronie gospodarstwa rybackiego Ostróda. Kliknij tutaj.

Rentyny rajem dla grzybiarzy!

Miejscowość Rentyny położona jest w otoczeniu dużego kompleksu leśnego bogatego w grzyby i wszelkiego rodzaju owoce runa leśnego. Grzyby można spotkać praktycznie wszędzie, choć niektóre gatunki mają swoje preferencje. W lasach sosnowych i liściastych znajdziemy prawdziwka, podgrzybka brunatnego, zajączka, zielonki, maślaki, a już na pewno nie zabraknie kurek.

Słodziutkie owoce leśne

...ale to nie wszystko, co kryją przed nami rentyńskie bory - jagody, poziomki, maliny, borówki, czy żurawiny na pewno przyciągną swoim zapachem smakoszy owoców.