Atrakcje w okolicy

Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie

Miejscowość ta jest słynna z powodu mających tu miejsce objawień Najświętszej Maryi Panny, które do tej pory jako jedyne na ziemiach polskich zostały oficjalnie uznane przez władzę kościelną.


Kościół we Wrzesinie

Kościół parafialny pw. św Marii Magdaleny został wybudowany w XV w. na miejscu starszego, zniszczonego kościoła. W 1500 r. odbyła się konsekracja przez biskupa Jana Wilde.


Atrakcje w Olsztynie

Olsztyn jest bardzo atrakcyjnym miastem dla turystów. Posiada cenne zabytki (m.in. Zamek, Katedrę, Wysoką Bramę, Stary Ratusz) oraz 15 jezior, w tym 13 o powierzchni powyżej 1 ha. Na terenie miasta znajdują się także 2 rezerwaty przyrody.


Arboretum w Kudypach

Arboretum to ogród botaniczny, który kolekcjonuje rośliny drzewiaste w celu ukazania ich piękna i różnorodności. Szczególnie ciekawą porą jest wiosna kiedy to można obserwować kwitnące magnolie i inne interesujące okazy.


Ostoja Bobrów na rzece Pasłęce

Rezerwat utworzony został w 1970 r w celu zachowania stanowisk bobra. Ma powierzchnię 4258,79 ha. Teren objęty ochroną jest bardzo interesujący i niezwykle zróżnicowany pod względem krajobrazowym.


Kanał Elbląski

To jeden z najciekawszych szlaków wodnych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Kanał Elbląski został uznany za jeden z 7 cudów Polski w plebiscycie „Rzeczpospolitej”. Rejsy statkiem odbywają się od maja do września.


Skansen w Olsztynku

Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku należy do najsłynniejszych w Polsce i jednocześnie najstarszych w Europie skansenów. Jego początki sięgają 1909 roku.


Atrakcje w Ostródzie

Ostróda nie bez powodu nazywana jest letnią stolicą Mazur Zachodnich. Otoczone dziewięcioma jeziorami miasto rozwija się bardzo dynamicznie. Latem odbywają się tu niezliczone imprezy i happeningi.


Pole Bitwy pod Grunwaldem

W dniu 15 lipca 1410 r. w pobliżu Grunwaldu miała miejsce jedna z największych bitew między Krzyżakami, a połączonymi siłami polskimi, litewsko-ruskimi i oddziałami czeskimi, zakończona zwycięstwem Polaków i ich sprzymierzeńców.


Mini golf & Tenis ziemny

W odległości 2 km od ośrodka znajduje się pole do gry w mini golfa oraz kort tenisowy. Świetna zabawa dla całej rodziny gwarantowana!


Nurkowanie

Chcesz odkryć podwodny świat mazurskich jezior? Otwórz się na przygodę i zapoznaj się z ofertą „Centrum Niezwykłych Nurkowań”.


Park linowy & Paintball

Wysoko w koronach drzew mieści się największy Park Linowy w Polsce Północnej. MakumbaPark powstał głównie z myślą o rodzinach preferujących aktywny wypoczynek.


Spływy kajakowe w Olsztynie

Olsztyńskie rzeki ze względu na swój niepowtarzalny charakter są cenione przez kajakarzy. Od maja do września, organizowane są spływy kajakowe „Łyną przez Olsztyn”.


Szlak rowerowy wokół jeziora Giłwa

Trasa prowadzi z Gietrzwałdu drogami polnymi i leśnymi do Rentyn. Trasa biegnie po obszarze bardzo malowniczym, o dużych walorach krajobrazowo – przyrodniczych.


Żeglarstwo

Nie ma takiego drugiego miejsca w Polsce, gdzie woda oferowałaby tak szeroki wachlarz możliwości, związanych ze sportem, rozrywką i rekreacją. Warmia jest rajem dla żeglarzy!


Jazda konna

Rekreacja konna na Warmii i Mazurach cieszy się niesłabnącą popularnością. Okolica zachęca do uprawiania jeździectwa w urozmaiconym terenie.


Bowling

Gdy za oknem deszcz i niepogoda, warto zorganizować swoim bliskim inspirującą rozrywkę w mieście. Gra w kręgle to idealne rozwiązanie dla osób lubiących zaciętą rywalizację.


Zakupy/Shopping

Po całym dniu intensywnego zwiedzania / relaksu na plaży przyjdzie czas na zakupy. Królestwem handlowo-usługowym regionu jest Aura Centrum w Olsztynie.